Beczkowóz

Beczkowóz to specjalistyczny pojazd, który służy do zbierania, transportowania i opróżniania nieczystości płynnych, takich jak ścieki i osady z szamb, przydomowych oczyszczalni ścieków, oraz innych zbiorników magazynujących nieczystości płynne.

Beczkowóz jest wyposażony w dużą szczelną beczkę zamontowaną na podwoziu ciężarówki. Kluczowe elementy beczkowozu to:

  1. Pompa próżniowa: Umożliwia zasysanie nieczystości płynnych do beczki. Pompa ta tworzy podciśnienie, które wciąga ścieki do wnętrza zbiornika.
  2. Zbiornik: Duża, szczelna beczka, wykonana zazwyczaj z metalu lub specjalnych tworzyw sztucznych, która przechowuje zebrane ścieki do momentu ich transportu i opróżnienia.
  3. Wąż ssący: Elastyczny wąż, który jest wprowadzany do szamba lub zbiornika, z którego mają być usunięte nieczystości. Wąż ten jest podłączony do pompy próżniowej.
  4. Zawory i systemy bezpieczeństwa: Kontrolują przepływ ścieków i zapewniają, że beczkowóz działa bezpiecznie i efektywnie, zapobiegając przypadkowemu rozlaniu lub wyciekom.
  5. Systemy opróżniania: Beczkowóz jest również wyposażony w mechanizmy umożliwiające szybkie i bezpieczne opróżnienie zbiornika w miejscu docelowym, takim jak oczyszczalnia ścieków czy zakład przetwarzania odpadów.

Beczkowóz jest niezbędny w procesie wywozu szamba, ponieważ umożliwia skuteczne i higieniczne usunięcie nieczystości płynnych, transportując je do odpowiednich miejsc utylizacji lub przetwarzania, co zapobiega zanieczyszczeniu środowiska i chroni zdrowie publiczne.

Beczkowóz
Beczkowóz

Nasz beczkowóz obsługuje obszary:

Zbrosławice, Ptakowice, Wilkowice, Miedary, Laryszów, Wieszowa, Czekanów, Świętoszowice, Szałsza, Kamieniec, Łubki, Księży Las, Boniowice, Zawada, Karchowice, Łubie, Jaśkowice, Kopienica, Przezchlebie, Ziemięcice, Jasiona, Sowice, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Tarnowskie Góry, Bobrowniki Śląskie, Lasowice, Pniowiec, Tworóg, Boruszowice, Hanusek, Nowa Wieś Tworoska, Świniowice, Mikołeska, Brynek, Wojska, Połomia, Świerklaniec, Nakło Śląskie,Orzech, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Wielowieś, Kotków, Zacharzowice, Czarków, Sieroty, Koty, Radonia, Borowiany, Toszek, Pniów, Paczyna, Paczynka, Pisarzowice, Ciochowice, Gliwice, Czechowice, Żerniki, Łabędy, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Bytom, GrzybowiceZabrze, Miasteczko Śląskie, Radzionków

5/5 - (2 votes)
Zadzwoń! Teraz ;-)