Co to jest ekologiczny szambo?

Szambo to ekologiczny system oczyszczania ścieków bytowych i jest najlepszym rozwiązaniem dla domów na terenach, które nie są podłączone do scentralizowanej kanalizacji. Dobre nowoczesne szambo jest wykonane ze specjalnego materiału (HDPE – polietylen liniowy o wysokiej wytrzymałości), który jest odporny na duże różnice temperatur (od -60® do + 80®C).

Dlaczego ekologiczne szambo?

Jest to bardziej korzystny system ze względu na koszty zakupu, utrzymania i montażu w porównaniu z klasycznym systemem betonowym.

Jak zabudować ekologiczne szambo?

Wykop dół do wykopu i trzy równoległe rowy na system odwadniający (doły można wykonać ręcznie lub za pomocą specjalnego sprzętu), podłącz rurę z domu do rury wchodzącej do wykopu i ze studzienki w systemie odwadniającym w ziemi !

Jak działa szambo?

Przed wyjaśnieniem, jak działa ekologiczny (biologiczny) szambo, ważne jest, aby wiedzieć, jakie elementy ma ten system:

  •     Rura wlotowa
  •     Wyjlot z rury

Basen wewnętrzny (fermentacja-fermentacja ) – tu pod nieobecność tlenu powstaje kultura bakterii (beztlenowy proces rozkładu materii), która rozkłada materię poprzez wydobywanie zawartej w niej wody. Basen

Zewnętrzny (sedymentacja) – basen ten pełni rolę sedymentacji zanieczyszczającego osadu pochodzącego z fermentacji.

Biogaz drenażu – zaleca się, aby odpływ być wykonane przez 1 cala sutka, który łączy się z kanalizacją na szczycie szybu (gwintowany otwór z pokrywką)

Właz / opróżnianie – w dół są zaopatrzone w pokrywy (z nitka) kontrola w górnej części studzienki, przez którą odbywa się opróżnianie.

Kiedy dodaje się kulturę bakterii?

Przed pierwszym użyciem dodaje się kulturę bakteryjną (bioaktywator), która ma za zadanie przyspieszyć powstawanie kultury bakteryjnej.

W jakim okresie należy opróżnić szambo?

Szambo jest opróżniane co 2-3 lata (w normalnych warunkach pracy). Okres ten może się wydłużyć, jeśli wykop nie jest intensywnie eksploatowany, lub może ulec skróceniu, jeśli wykop jest eksploatowany mocniej.

Jaka jest optymalna długość odpływu?

Długość odpływu jest pobierana w zależności od liczby osób i w zależności od rodzaju gleby. Jeśli gleba ma dobre warunki przepuszczalności, weź 5 m rury mieszkalnej (np. Dla wykopu dla 4 osób ECOIMO4 długość odpływu będzie wynosić co najmniej 20 m). Jeśli gleba nie ma dobrych warunków przepuszczalności (jest gliniasta), weź 7-8 metrów rury na osobę. Dla dołu dla 4 osób długość odpływu w tym przypadku będzie wynosić co najmniej 30 m.

Gdzie już opróżnialiśmy szamba tego typu?

Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Kolonia Wilkowicka, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Boniowice, Karchowice, Jaśkowice, Łubki, Łubie, Kopienica, Księży Las, Jasiona, Połomia, Rybna, Opatowice, Strzybnica, Pniowiec, Repty Śl., Bobrowniki, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica, Świniowice, Wielowieś, Kotków, Sieroty, Chwoszcz, Gliwice, Zabrze, Bytom, Piekary Śl., Żyglin, Żyglinek, Pyskowice, Dzierżno, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śl., Radzionków, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Jasiona, Łubie, Łubki, Kopienica, Wojska Czekanów, Czechowice koło Gliwic, Grzybowice, Czechowice, Świętoszowice.

Zadzwoń! Teraz ;-)