Opróżniliśmy i wyczyściliśmy naszą przydomową oczyszczalnię ścieków oraz upewniliśmy się, że dmuchawa naszego zbiornika została odpowiednio skonfigurowana i wyważona. Dzielimy się również kilkoma najważniejszymi wskazówkami, aby Twoja oczyszczalnia ścieków była w dobrym stanie.

Pierwszą rzeczą, o której musimy pamiętać, jest to, że przydomowa oczyszczalnia ścieków to zbiór żywych, oddychających organizmów i aby działała prawidłowo, musimy zadbać o równowagę.

Ponieważ koronawirus wpływa na wszystko, co robimy, wpłynie również na twój zbiornik, ponieważ nie powinniśmy dodawać do systemu żadnych produktów przeciwbakteryjnych, ponieważ zabijają one bakterie.

Środki dezynfekujące, środki do dezynfekcji rąk, alkohol, klocki toaletowe, leki i antybiotyki, środki do czyszczenia kuchni i łazienek, proszki i płyny do prania – wszystkie potencjalnie zawierają elementy antybakteryjne.

Wszystkie detergenty będą miały negatywny wpływ na oczyszczalnię ścieków, więc ogranicz ich zużycie do minimum. Należy również unikać produktów silnie pieniących, takich jak płyn do kąpieli.

Spłukiwanie podpasek higienicznych, tamponów, chusteczek dla niemowląt, prezerwatyw i wszelkich innych przedmiotów, które nie psują się w sposób naturalny, to zdecydowanie nie jest dobry pomysł!

Inne rzeczy, których nie należy spłukiwać ani wylewać do kanalizacji, to olej i tłuszcz z gotowania i smażenia, mleko, krew zwierzęca, odchody zwierzęce (na przykład żwirek dla kota), farby i rozcieńczalniki oraz chemikalia.

To bardzo ogranicza próby pozbycia się rzeczy, które mogłeś do tej pory uważać za OK. Ale istnieją obejścia.

Na początek używamy wyłącznie naturalnych mydeł do rąk, żeli pod prysznic, szamponów i środków czyszczących, ponieważ są one o wiele bardziej delikatne dla bakterii w naszym zbiorniku. Bardzo lubimy CleanMaster z Zabrza jako markę, ponieważ jej produkty pochodzą z ekstraktów roślinnych. Używamy również metody jako środka czyszczącego.

Ponadto im dłużej trzymasz się tego samego produktu/marki, bakterie w zbiorniku ściekowym będą się na to bardziej tolerować.

Staraj się rozłożyć pranie i pranie na cały tydzień, aby nie wprowadzać ogromnych ilości wody, które mogą szokować system.

T OP TIP: ręczniki papierowe użycie zamiast ścierki i szmaty podczas czyszczenia. Używając ręczników papierowych do wycierania powierzchni środkami czyszczącymi, ręcznik papierowy trafia do kosza i żadne chemikalia nie spływają do kanalizacji. To samo dotyczy patelni, które mogą być tłuste po gotowaniu. Wytrzyj je ręcznikiem papierowym, a następnie wyrzuć do kosza.

Pamiętaj, że przyjaciele, rodzina i goście mogą powodować problemy w Twojej domowej oczyszczalni ścieków. Jeśli mają dzieci, mogą spłukiwać wilgotne chusteczki. Jeśli są chore, mogą przyjmować leki (lub chemioterapię) i za każdym razem, gdy korzystają z toalety, zwiększają ładunek antybakteryjny.

Pralki są ogromnym źródłem ścieków. Aby zapobiec przeciążeniu przydomowej oczyszczalni ścieków, pranie należy rozłożyć równomiernie w ciągu tygodnia i starać się robić pełne załadunki. Staraj się używać niebiologicznego proszku do prania bez wybielacza.

oczyszczanie przydomowej oczyszczalni ścieków
oczyszczanie przydomowej oczyszczalni ścieków

Toalety należy czyścić preparatem pochodzącym z naturalnych źródeł. Jeśli chcesz używać wybielacza, ogranicz go do raz w tygodniu. Po wlaniu go do toalety pozostaw go na noc, jeśli to możliwe, ponieważ to lepiej wyczyści toaletę i pozwoli na odparowanie chloru z wody. Ograniczy to szkody dla bakterii w oczyszczalni.

GŁÓWNA WSKAZÓWKA: Tańszy wybielacz (wybieramy markę własną Tesco) jest idealny, ponieważ jest to podstawowy roztwór chlorkowy bez trwałych chemikaliów. Drogie wybielacze są obciążone trwałymi chemikaliami, które są szkodliwe dla zbiornika i środowiska.

Nasza przydomowa oczyszczalnia ścieków

Codziennie upewniamy się, że dmuchawa działa. Raz w tygodniu sprawdzamy, czy filtr in vitro jest czysty i drożny, a duże bąbelki są stałe i przypominają gotującą się wodę. Dbamy również o to, aby w biostrefie znajdowały się drobne pęcherzyki powietrza.

Informacja!Zmiana cennika.

Informujemy, że od 16.01.2023r. zmianie ulega cennik wywozu nieczystości płynnych.
Po więcej informacji prosimy o kontakt tel. pod nr tel. 500208999

Zadzwoń! Teraz ;-)