Na Śląsku projektujemy domowe systemy oczyszczania ścieków korzystające z klapy zwrotnej, aby dopasować je do konkretnych potrzeb Twojej nieruchomości. Utrzymanie zdrowego systemu zapobiegnie kosztownym awariom i zapewni długą żywotność Twojej inwestycji. Często jesteśmy pytani: „Jak mogę się upewnić, że nasza przydomowa oczyszczalnia ścieków działa jak najlepiej?” Oto pięć prostych kroków, aby osiągnąć najlepsze wyniki i najdłuższą żywotność Twojej oczyszczalni ścieków.

wywóz szamba
wywóz szamba

Krok 1. Upewnij się, że wyrzucasz odpowiednie odpady do toalet, zlewów i odpływów

Po pierwsze, bądź świadomy tego, co umieszczasz w swoim systemie oczyszczania ścieków. Twoja przydomowa oczyszczalnia ścieków oraz klapa zwrotna została zaprojektowana do przetwarzania odpadów ludzkich, papieru toaletowego i zwykłych ścieków z mycia gospodarstw domowych. Jeśli jesteś świadomy tego, co dzieje się w twoim systemie, będzie to miało decydujące znaczenie w utrzymaniu zdrowej domowej oczyszczalni ścieków, która będzie działać płynnie, cicho, bez zapachów i przez wiele lat.

Tłuszcze i oleje kuchenne, zepsute mleko, resztki jedzenia, fusy z kawy i tworzywa sztuczne (takie jak naklejki na owocach) nie nadają się do wylewania do kanalizacji z szambem czy przydomową oczyszczalnią ścieków. Zarządzaj odpadami żywnościowymi w swojej kuchni, aby zapobiec przedostawaniu się tych potencjalnych nieprzyjemnych smakołyków do systemu oczyszczania.

Ręczniki papierowe, artykuły higieniczne, chusteczki dla niemowląt i „chusteczki do spłukiwania” NIE zepsują się w twoim systemie. Nie spłukuj ich w toalecie, nawet jeśli są oznaczone jako „do spłukiwania”, nie są! Płukanie tych elementów może spowodować zablokowanie rur i uszkodzenie oczyszczalni.

Krok 2. Trzymaj się regularnego harmonogramu wywozu szamba

Po drugie, niezbędna jest regularna i wykwalifikowana konserwacja czyli wywożenie szamba czy oczyszczanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Twój domowy system oczyszczania ścieków jest przeznaczony do serwisowania co kwartał (i jest to wymagane na mocy ustawodawstwa rządowego) przez wykwalifikowanego agenta serwisowego np. Kamra-Trans. Sprawdzą twój system i dokonają wszelkich zmian potrzebnych do utrzymania go w szczytowej formie. Regularnie serwisując system, możesz zidentyfikować drobne problemy, zanim się nasilą, unikając awarii i kosztownych napraw.

Krok 3. Utrzymuj zużycie wody w gospodarstwie domowym poniżej dziennego natężenia przepływu systemu.

W przypadku trzeciej wskazówki zalecamy zwracanie uwagi na zużycie wody w gospodarstwie domowym. Twój przydomowy system oczyszczania ścieków został zaprojektowany z myślą o Twoich konkretnych wymaganiach i tym, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli zamierzasz rozbudować swoją nieruchomość, dodać toaletę lub prysznic do szopy lub będziesz regularnie zużywać więcej wody, być może będziesz musiał zmodernizować swój system lub rozszerzyć obszar usuwania uzdatnionej wody. Gdy system jest zmuszony do przetwarzania większej ilości ścieków niż jest przeznaczony, obniży to jakość uzdatnionej wody, będzie bardziej prawdopodobne, że będzie wymagał konserwacji i napraw, a nawet może spowodować awarię systemu.

Wywóz Szamba
Wywóz Szamba

Krok 4. Utrzymuj stałe zasilanie

Czwartym krokiem jest zapamiętanie, że twój system nie może działać bez zasilania. Nie wyłączaj zasilania systemu, nawet jeśli wyjeżdżasz na wakacje. Jeśli zamierzasz wyjechać na dłuższy czas, skontaktuj się z wykwalifikowanym agentem serwisowym w celu uzyskania porady.

Krok 5. Używaj tylko bezpiecznych produktów

Naszą piątą wskazówką jest rozsądek przy wyborze środków czystości. Twoja przydomowa oczyszczalnia ścieków wykorzystuje naturalnie występujące procesy bakteryjne do oczyszczania ścieków domowych. Aby utrzymać zdrową równowagę w systemie, musisz chronić te ciężko pracujące i pożyteczne bakterie przed szkodliwymi środkami czyszczącymi, produktami do higieny osobistej i chemikaliami, które mogą być używane w domu. Zadbaj o to, aby wybierać produkty biodegradowalne i bezpieczne septycznie o niskiej zawartości sodu i fosforu. Musisz także unikać wylewania wybielaczy, chloru i produktów antybakteryjnych do kanalizacji.

Zadzwoń! Teraz ;-)